YENİ KONULARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN KAYDOL

SAÇ ÇIKARAN BİTKİLER

saç bakımı ve saç gürleştirme teknikleri
DOĞAL SAÇ BAKIMI
Saç dökülmesinin altında bir çok etken vardır.Saç dökülmesini durdurup canlı hücreleri tekrar hayata geçirirsek saçlarımız çıkar.Hücreleri tekrardan canlandıracak ve evde rahatça hazırlayacağımız kür ise,

1 susam yağı
1 sarımsak yağı
1 tane kase

Bu karışımı saçlarımızı yıkadıktan sonra  bir kasenin içersine 1'er çay kaşığı susam yağı ve sarımsak yağını 1fıncan ılık suyla beraber karıştırarak saçlı derimize masaj yaparak yediriyoruz.2 saat kadar kafamızda bırakıp tekrardan yıkayıp bakımımızı tamamlıyoruz.Bu sayede kafa derisindeki kan dolaşımı hızlanıp canlı hücreleri harekete geçirerek saç çıkmasında yardımcı olacaktır.Bunların dışında kullandığımız şampuanlarda etkilidir.Çam terebendi içiren saç şampuanlarında saç çıkmasında etkili yardımcı bir yöntemdir.

Diğer yöntem ise,

1 fincan kaliteli zeytin yağı
1 çorba kaşığı aktardan alacağımız çörek otu
1 çorba kaşığı defne toğumu çekilmiş olacak
1 kaşık polen toğumu

Bu malzemeleri bir kasede hepsini karıştırarak elde edeceğimiz karışımla saçlı deriye masaj yaparak yediriyoruz.
2 saat kadar bekledikten sonra saçlarımızı yıkayarak bakımımızı bitiriyoruz.Bu karışımı haftada bir defa yaparak saçlarımızı yeniden kazanıyoruz.

1 yorum:

ccofficial dedi ki...

Merhaba, günümüzde pek çok kişi kellik ve saç dökülmesi gibi sorunlar ile yakınıp durmakta! minoxidil saç çıkarıcı ile kısa süre içerisinde eskisinden daha güçlü ve gür saçlara sahip olmak artık çok kolay. Ben kullandım gerçekten çok işime yaradı teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum. Kullanılması gereken en iyi saç çıkarıcıdır.

Yorum Gönder